SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: POMORZANIN SEROCK - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:0), START PRUSZCZ - NOTEĆ ŁABISZYN 3:0 (2:0) |

Świecianie sprawdzili się w Maratonie Komandosa w Lublińcu

Utwórz: 12/02/2023 - 15:10
Świecianie sprawdzili się w Maratonie Komandosa w Lublińcu
Świecianie uchwyceni na półmetku biegu - od lewej: Dawid Janus, Maciej Skibski i Radosław Pyrka /fot. www.zmierzymyczas.pl/

42,2 km w pełnym umundurowaniu (ok. 10 kg) po leśnych drogach to uroki Maratonu Komandosa dla służb mundurowych.

25 listopada w Lublińcu (woj. śląskie) odbył się XX Maraton Komandosa. Wzięło w nim udział 551 (w tym 54 kobiety) przedstawicieli służb mundurowych. 535 z nich zmieściło się w limicie czasowym, czyli 7,5 godziny, a bieg ukończyło 542. Wśród nich było trzech świecian: Maciej Skibski, Radosław Pyrka i Dawid Janus, którzy regularnie startują w ekstremalnych zawodach. Najlepiej spisał się żołnierz Maciej Skibski (2.Orel/8.bWRE Grudziądz), który w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajął 34. miejsce z czasem 4;25:31 h. W kategorii „wojska lądowe” był 13. Policjant Dawid Janus (KPP Świecie) w „open mężczyzn” uplasował się na 50. miejscu – 4;35:47 h. W klasyfikacji policjantów był trzeci.

Z kolei strażak Radosław Pyrka (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej) w klasyfikacji generalnej mężczyzn był 144. z czasem – 5;34:24 h. Natomiast w kategorii „Państwowa Straż Pożarna” zajął 5. miejsce. Wszystkim panom gratulujemy ukończenia tak trudnego biegu. Dodajmy, że najszybszy w Lublińcu był Piotr Szpigiel (9 Brygada Kawalerii Pancernej), który potrzebował na pokonanie dystansu tylko 3;04:26 h. Natomiast najlepszą kobietą była Aleksandra Jakubczak (3 Zamojski Batalion Zmechanizowany) – 3;52:34 h (10. czas maratonu).

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).