SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Żeglarze z Torunia i Żnina zdominowali IX Regaty o Puchar Columba w Sulnówku [ZDJĘCIA]

Utwórz: 07/08/2024 - 14:12
Żeglarze z Torunia i Żnina zdominowali IX Regaty o Puchar Columba w Sulnówku [ZDJĘCIA]
W zawodach wzięło udział 40 młodych żeglarzy z siedmiu klubów. YCM Columbus Świecie reprezentowało trzech /fot. Sławomir Wojciechowski/

W sobotę i niedzielę na jezierze Deczno w Sulnówku rozegrano IX Regaty o Puchar Columba zorganizowane przez Yacht Club Morski „Columbus” Świecie.

Marcel Frydrychowicz (TKŻ Toruń) i Hubert Pieniążek (YMC „Columbus” Świecie) triumfowali w IX Regatach o Puchar Columba. W tym roku rywalizowano w klasie optimist - grupa „B” (do 12 lat) i po raz pierwszy optimist grupa „A” (13-14 lat). Zawody były też eliminacją do XVII Pucharu KPOZŻ Bydgoszcz. Frekwencja dopisała, bo na Decznie rywalizowało 40 żeglarzy z klubów z Torunia, Świecia, Żnina, Sępólna Krajeńskiego, Warszawy, Janikowa i Stargardu. W sobotę rozegrano cztery biegi, zaś w niedzielę trzy. Do klasyfikacji końcowej zaliczano wyniki z sześciu najlepszych wyścigów. W optimist „B” wzięło udział 38 zawodników, w tym 9 dziewcząt. Podobnie jak rok temu, bezkonkurencyjny okazał się Marcel Frydrychowicz (TKŻ Toruń), który wygrał pięć biegów, w jednym był drugi i w jednym piąty. Dało mu to 7 pkt. Drugie miejsce zajął Szymon Ciechanowski (TKŻ Toruń) – 21 pkt, a trzecie Filip Tucholski (MKŻ Żnin) - 28. W pierwszej „10” znalazło się siedmioro żeglarzy z Torunia i troje ze Żnina. Najlepiej z reprezentantów YCM „Columbus” Świecie pływał Jacob Han-Pembroke, który w „open” był jedenasty, a wśród chłopców 9. Jego popisowe biegi to dwa ostatnie, w obu był ósmy.

Z dziewcząt najwyższej (7. miejsce) została sklasyfikowana Lidia Zdzierak (MKŻ Żnin).

Wyniki optimist „B”:

„Open”: 1. Marcel Frydrychowicz (TKŻ Toruń) – 7 pkt, 2. Szymon Ciechanowski (TKŻ Toruń) - 21, 3. Filip Tucholski (MKŻ Żnin) – 28, 4. Gustaw Jankowski (TKŻ Toruń) – 32, 11. Jacob Han-Pembroke (YCM „Columbus” Świecie) – 63, 23. Stanisław Bryzgalski (YCM „Columbus” Świecie) – 125.

Chłopcy: 1. Marcel Frydrychowicz, 2. Szymon Ciechanowski (obaj TKŻ Toruń), 3. Filip Tucholski (MKŻ Żnin), 4. Gustaw Jankowski (TKŻ Toruń), 9. Jacob Han-Pembroke, 19. Stanisław Bryzgalski (obaj YCM Columbus Świecie) – 125.

Dziewczęta: 1. Lidia Zdzierak (MKŻ Żnin) – 40 pkt, 2. Antonina Radomska (TKŻ Toruń) – 58, 3. Zofia Klimek (TKŻ Toruń) – 72, 4. Blanka Ordak (TKŻ Żnin) – 73.

W optimist „A” rywalizowało tylko dwóch żeglarzy: Hubert Pieniążek (YCM „Columbus” Świecie) i Jacek Tucholski (MKŻ Żnin). Lepszy okazał się świecianin, który wygrał pięć z 7 biegów. Uzyskał 7 pkt przy 10 konkurenta.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).