SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Nina i Wiktoria najlepsze w turnieju Molo Cup w Świeciu [ZDJĘCIA]

Utwórz: 06/02/2024 - 12:47
Nina i Wiktoria najlepsze w turnieju Molo Cup w Świeciu [ZDJĘCIA]
W turnieju triumfowały Nina Schuster (z lewej, w młodszej kategorii) i Wiktoria Wiśniewska (z prawej) - fot. Sławomir Wojciechowski

W sobotę na kortach w Świeciu odbył się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego „Molo Cup” dla dzieci zorganizowany przez Marcina Sadowczyka ze Szkółki Tenisowej.

Dopisała frekwencja podczas corocznego turnieju tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka, który doczekał się sponsora tytularnego. Został nim Molo Derm Instytut ze Świecia. W Otwartym Turnieju Tenisa Ziemnego „Molo Cup” wzięło udział 23 młodych tenisistów z Grudziądza, Świecia, Chełmna, Gruczna i Klamer (rok temu było ich 14). Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie „dzieci do 10 lat” zwyciężyła Nina Schuster (Klamry). Drugie miejsce zajął Paweł Stańczak (Grudziądz), a trzecie Zosia Sadzińska (Świecie).

Natomiast w grupie „dzieci do 16 lat” triumfowała Wiktoria Wiśniewska z Chełmna. Drugi był Max Lesiński (Grudziądz), zaś trzecia triumfatorka sprzed roku Amelia Zioła (Gruczno). Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Młodych adeptów tenisa ziemnego dopingowali rodzice, rodzeństwo i dziadkowie, a także sponsorzy turnieju.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).