SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - WDA ŚWIECIE 0:5 (0:2) | BARAŻ O OKRĘGÓWKĘ - REWANŻ: GRYF SICIENKO - GOL BRODNICA 6:1 (2:0). PIERWSZY MECZ 3:1 - AWANS GRYFA |

Paweł Dzierliński najszybszy w VIII Biegu Rycerskim w Świeciu [DUŻO ZDJĘĆ]

Utwórz: 05/11/2024 - 19:39
Paweł Dzierliński najszybszy w VIII Biegu Rycerskim w Świeciu [DUŻO ZDJĘĆ]
Start do biegu nastąpił o godz. 11 /fot. Sławomir Wojciechowski

Dziś odbył się VIII Bieg Rycerski w Świeciu. Jako pierwszy na mecie zameldował się świecianin Paweł Dzierliński.

Bieg Rycerski jest marką w środowisku biegaczy, chociaż tym roku była mniejsza frekwencja niż w latach przed remontem zamku. Limit organizatorzy ustawili na 350 uczestników. Na majowe bieganie z The Runners Świecie i KS „Wda” Świecie zdecydowali się zawodnicy nie tylko z naszego województwa. Byli też reprezentanci Iławy, Gdańska, Gdyni, Elbląga, Warszawy, Kutna czy Suszu. Oczywiście najliczniejszą obsadę miał powiat świecki. Trasa była taka sama jak rok temu, ze startem i metą u podnóża zamku przy parkingu. Zawodnicy biegli w kierunku Głogówka, gdzie nastąpił nawrót. Najszybszy był Paweł Dzierliński (Świecie), który uzyskał 34:04 min. (nowy rekord trasy). Drugi na mecie ze stratą 34 sekund zameldował się Paweł Malinowski (Toruń), zaś trzeci Marcin Klemański (Świecie), który do zwycięzcy stracił 72 sekundy. Z pań najszybsza okazała się bydgoszczanka Karolina Kruber, która uzyskała dziewiąty czas dnia - 38:01 min. Drugie miejsce zajęła Aneta Wojtas (Grudziądz) – 42:52 min., zaś trzecia świecianka Dorota Skibska – 44:09 min. (czas podaliśmy netto). Warto podkreślić dobrą postawę biegaczy z powiatu. W czołowej „20” było ich aż 13. W sumie dystans 10 kilometrów ukończyło go 316 osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze startu i trasy.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).