SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: POMORZANIN SEROCK - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:0), START PRUSZCZ - NOTEĆ ŁABISZYN 3:0 (2:0) |

Świecka halówka zagra jako Proftools Liga

Utwórz: 04/05/2024 - 18:09
Świecka halówka zagra jako Proftools Liga
W konferencji wzięli udział prezes Vistula-Park Tomasz Keller oraz właściciele firmy Proftools Andrzej Nowakowski (pierwszy z lewej) i Krzysztof Szpakowski /fot. Sławomir Wojciechowski/

Przez najbliższe trzy sezony sponsorem tytularnym Halowej Ligi Piłki Nożnej w Świeciu będzie firma Proftools Szpakowski & Nowakowski.

17. sezon świeckiej halówki był ostatnim pod szyldem Stalex Liga. Podczas gali finałowej 2 marca właściciele firmy Stalex Krzysztof Szpakowski i Andrzej Nowakowski otrzymali podziękowania za 14 wspólnych sezonów, podczas których HLPN w Świeciu stała się jedną z największych i najpopularniejszych w tej części województwa kujawsko-pomorskiego lig pod dachem. Kibice zastanawiali się kto teraz będzie tytularnym sponsorem. Ofert było kilka, ale już podczas bankietu po wspomnianej gali narodził się pomysł, by Krzysztof Szpakowski i Andrzej Nowakowski poprzez te rozgrywki promowali swoją drugą firmę Proftools, która zajmuje się handlem elektronarzędziami i narzędziami przydatnymi w różnych gałęziach przemysłu.

- Byliśmy święcie przekonani, że to jest koniec naszej współpracy – podkreślał podczas dzisiejszej konferencji Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o.. - Jednak czasami w życiu tak dziwnie się dzieje. Wszystko pozytywnie się potoczyło. Podjęliśmy rozmowy w kuluarach po gali. Rozmowy później trwały jeszcze kilka dni. Mieliśmy telefony także od innych firm zainteresowanych sponsoringiem tytularnym, ale nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji jakiegoś licytowania się ofert. W relacjach biznesowych stawiamy na pełną lojalność i pełne zaufanie, dlatego zdecydowaliśmy się na dalszą współpracę z ludźmi których znamy, szanujemy, którzy nigdy nas nie zawiedli. Jesteśmy też zadowoleni z warunków jakie udało się nam wynegocjować. Wsparcie naszego projektu jest o jedną trzecią wyższe niż do tej pory, co pozwoli nam utrzymanie rozgrywek na wysokim poziomie. Co ważne, podpisujemy umowę na trzy lata. W tym czasie czekają nas dwa jubileusze – 15 lat z nami Krzysztofa i Andrzeja oraz 20 sezon ligi.

Z przedłużenia współpracy z Tomaszem Kellerem i spółką Vistula-Park zadowoleni są sponsorzy.

- To nie był nasz cel zamierzony wyjście jako Stalex z ligi i wejście jako Proftools – zapewniał Krzysztof Szpakowski. - Wszystko potoczyło się spontanicznie przy okazji gali finałowej. Naszym celem jest pomóc w organizacji Halowej Ligi Piłki Nożnej. Nie ukrywam też, że drugim celem jest promowanie naszej drugiej marki Proftools. Wierzę, że będzie podobnie jak ze Stalexem, który z lokalnej firmy stał się znaną marką.

Dobrym ruchem marketingowym w tej sytuacji byłoby wystawienie drużyny pod nazwą „Stalex”, ale Krzysztof Szpakowski i Andrzej Nowakowski podobnie jak w poprzednich latach nie zamierzają zgłaszać swojego zespołu do ligi chcą skupić się na całych rozgrywkach. Dodajmy, że innego tytularnego sponsora będą miały rozgrywki Pucharu Ligi, co z pewnością przyczyni się do wzrostu ich prestiżu. Będzie on przedstawiony później. Z obowiązku dziennikarskiego przypomnijmy, że ostatnim mistrzem Stalex Ligi został FC Świecie, który w marcowym finale po rzutach karnych pokonał 4:2 Raf-Mix & Partnerzy. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce było 4:4 (2:1), choć jeszcze w 28. min. Raf-Mix prowadził 4:2. Brązowy medal zdobyła ekipa GMD Plus, a 4. miejsce zajął „czarny koń” sezonu Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk (mistrz II ligi).

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).