SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Elana Toruń zdobyła Puchar Polski. Rekord Wdy pozostał niepobity

Utwórz: 06/13/2024 - 11:09
Elana Toruń zdobyła Puchar Polski. Rekord Wdy pozostał niepobity
Elana Toruń po raz trzeci wczoraj zdobyła Puchar Polski K-P ZPN /fot. FB Elana Toruń/

W środę zakończyła się kolejna edycja Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN. Trofeum zdobyła Elana Toruń.

Zawiszy Bydgoszcz nie udało się powtórzyć wyczynu Wdy Świecie z lat 2015-17 i trzeci raz z rzędu zdobyć okręgowego Pucharu Polski. Na drodze stanęła mu Elana Toruń, która w drodze do finału wyeliminowała m.in. Wdę Świecie (1:0) i Pomorzanina Serock (4:1). Obrońca trofeum w tej edycji zagrał tylko mecz półfinałowy z Tłuchovią Tłuchowo (9:0), bo w 1/8 finału i ćwierćfinale spotkania walkowerem oddali mu Polonia Bydgoszcz i Orlęta Aleksandrów Kujawski.

Finał sezonu 2023/24 rozegrano w środowy wieczór w Toruniu. Elana wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 1:0 (0:0) rewanżując mu się po części za porażkę w zeszłym roku w półfinale (po rzutach karnych). Zwycięskiego gola w 84. min. zdobył Kamil Kuropatwiński. Dodajmy, że na stadionie zabrakło kibiców z Bydgoszczy, którzy po tym jak się okazało, że zamiast 800 biletów dostaną tylko 465 zrezygnowali z wyjazdu do Grodu Kopernika, a spotkanie transmitowane przez Naprzód TV oglądali na telebimie w Wakeparku w bydgoskim Myślęcinku. Elana Toruń po raz trzeci zdobyła wojewódzki Puchar Polski na szczeblu K-P ZPN (rozgrywki prowadzone są od 2002 roku), poprzednio w 2006 i 2018 roku. Za wczorajszy triumf wicemistrz grupy 2. III ligi otrzymał 40 tys. zł nagrody od K-P ZPN i 10 tys. zł na sprzęt sportowy od wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Elana zagra też w centralnym Fortuna Puchar Polski. Piłkarze Zawiszy musieli pocieszyć się czekiem o wartości 10 tys. zł.

Przy okazji podsumujmy grę zespołów z powiatu świeckiego w tej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski. Najdalej, bo do półfinału, zawędrował Pol-Osteg/Pomorzanin Serock, który kolejno eliminował: na szczeblu podokręgu bydgoskiego po dogrywce Spójnię Białe Błota 4:2 (2:2, 0:1) i GLKS Dobrcz-Wudzyn 2:1 (0:0) oraz na szczeblu okręgu w 1/8 finału Piast Kołodziejewo 2:1 (1:0) i ćwierćfinale Wisłę Dobrzyń n. Wisłą 2:0 (0:0). W półfinale Pomorzanin uległ u siebie Elanie Toruń 1:4 (0:2). Dodajmy, że to największe osiągnięcie serocczan w pucharowych rozgrywkach w historii klubu.

Na szczebel okręgu K-P ZPN zawędrowała także Wda Świecie, która w 1/8 finału po dogrywce ograła MUKS CWZS Bydgoszcz 4:2 (2:2, 1:0) przegrywając już 0:2, zaś w ćwierćfinale przegrała u siebie z Elaną Toruń 0:1 (0:1). Na szczeblu podokręgu bydgoskiego świecianie wyeliminowali Tucholankę Tuchola 8:0 (3:0) i po dogrywce Start/Eco-Pol Pruszcz 4:2 (2:2, 0:0). Czwartoligowcy do rozgrywek przystąpili od 4. rundy, choć w zasadzie była ona trzecią. Otóż w ramach 2. rundy odbył się tylko jeden dodatkowy mecz Wisła Fordon – MUKS CWZS Bydgoszcz, bo było za dużo drużyn. W sumie w tej edycji wzięło udział 13 drużyn z powiatu świeckiego. Na 1. rundzie podokręgu bydgoskiego przygodę zakończyli: Gwiazda Bukowiec, Wisła Nowe, Strażak Przechowo, Zryw Wielki Lubień, Fala Świekatowo, Pomorzanin II Serock (oddał mecz walkowerem). Po 3. rundzie z rozgrywek odpadli Start Warlubie, Wda II Świecie, Tęcza Wiąg i Czarni Lniano, zaś po piątej Start/Eco-Pol Pruszcz.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).