SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Jest terminarz IV ligi. Derby gminy Pruszcz na koniec wakacji

Utwórz: 07/09/2024 - 19:51
Jest terminarz IV ligi. Derby gminy Pruszcz na koniec wakacji
fot. pixbay

Dziś Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej przedstawił terminarz IV ligi na rundę jesienną sezonu 2024/25.

10 sierpnia rozpocznie się nowy sezon w IV lidze. Runda jesienna potrwa do 17 listopada (17 kolejek). Tylko 5. kolejka będzie rozegrana w środku tygodnia (28 sierpnia). Tak jak już informowaliśmy, w sezonie 2024/25 będzie pięciu nowych czwartoligowców, w tym trzech absolutnych debiutantów. Beniaminkami będą Tarpan Mrocza, Mustang Ostaszewo, Wisła Dobrzyń (wszyscy debiutują w IV lidze) i Kujawiak Kowal. Piątym nowym zespołem jest spadkowicz Unia Solec Kujawski, która wraca na szczebel wojewódzki po dwóch latach w III lidze. Powiat świecki będzie miał dwóch reprezentantów z gminy Pruszcz. Pol-Osteg/Pomorzanin Serock zacznie nowe rozgrywki na własnym stadionie meczem z Notecią Łabiszyn. Z kolei Start/Eco-Pol Pruszcz w 1. kolejce pojedzie do Dobrzynia nad Wisłą, gdzie zmierzy się z miejscową Wisłą. Na derbowy pojedynek kibice nie będą musieli długo czekać. Dojdzie do niego w 6. kolejce, najprawdopodobniej 31 sierpnia, a gospodarzem będzie Start.

Zestaw 1. kolejki: Tarpan Mrocza - Unia Solec Kujawski, Mustang Ostaszewo - Chemik Bydgoszcz, Kujawiak Kowal - Tłuchowia Tłuchowo, Wisła Dobrzyń nad Wisłą - Start Pruszcz, Łokietek Brześć Kujawski - Cuiavia Inowrocław, Polonia Bydgoszcz - Lech Rypin, Orlęta Aleksandrów Kujawski - Unia Wąbrzeźno, Sparta Brodnica - Pogoń Mogilno, Pomorzanin Serock - Noteć Łabiszyn.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).