SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - WDA ŚWIECIE 0:5 (0:2) | BARAŻ O OKRĘGÓWKĘ - REWANŻ: GRYF SICIENKO - GOL BRODNICA 6:1 (2:0). PIERWSZY MECZ 3:1 - AWANS GRYFA |

Młodzicy młodsi Wdy Świecie przegrali z Tęczówkami z Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Utwórz: 03/20/2023 - 18:26
Młodzicy młodsi Wdy Świecie przegrali z Tęczówkami z Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

W ten weekend rozgrywki zaczęła również młodzież. Od porażki wiosnę zaczęli młodzicy Wdy Świecie z rocznika 2011.

W meczu 1. kolejki II ligi młodzika młodszego D2 (grupa zachodnia) Wda Świecie przegrała z Tęczą Sportis SISU Bydgoszcz 0:3 (0:1). Podopiecznym Damiana Rybackiego w niedzielny poranek przyszło zmierzyć się z dziewczynami, z których niektóre były od nich starsze o rok lub dwa lata. Wśród bydgoszczanek grała wychowanka Wdy Julia Wolińska (rocznik 2012). Tęcza jesienią zajęła w II lidze 2. miejsce (Wda była czwarta). Już w 3. min. piłkarki z Bydgoszczy wyszły na prowadzenie za sprawą Wiktorii Walukiewicz. Później na boisku było dużo walki. Więcej z gry miały dysponujące lepszymi warunkami fizycznymi przyjezdne, ale wynik do przerwy się nie zmienił. Dobrze bronił Damian Kempa. Na początku 2. połowy świecianie mieli idealną okazję na remis, ale nie wykorzystał jej Marcel Zawitowski. Dość szybko się to zemściło, bo w 36. min. na 2:0 podwyższyła Wiktoria Walukiewicz. Wynik spotkania ustaliła w 50. min. popisową akcją indywidualną Lena Iwanowska. Młodzikom młodszym Wdy mimo prób nie udało się zdobyć choćby honorowego trafienia. Dodajmy, że jesienią mecze między tymi drużynami kończyły się też wygranymi Tęczówek 5:0 (Świecie) i 2:1 (Bydgoszcz).

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).