SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

HOT NEWS. Katarzyna Wenerska zagra w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu!!!

Utwórz: 07/06/2024 - 15:29
HOT NEWS. Katarzyna Wenerska zagra w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu!!!
Katarzyna Wenerska od czterech lat jest reprezentantką Polski. Na igrzyskach zagra po raz pierwszy

Wszystkie gwiazdy na niebie i turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet na to wskazywały, ale dziś dopiero otrzymaliśmy potwierdzenie.

Świecianka Katarzyna Wenerska (KS Developres Rzeszów) znalazła się w „12” powołanej na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Tak jak można było przypuszczać, selekcjoner reprezentacji Polski Stefano Lavarini nie zmienił swojego ulubionego i sprawdzonego w bojach duetu rozgrywających Joanna Wołosz – Katarzyna Wenerska. Miejsce tej pierwszej było niepodważalne, ale wydawało się, że wychowanka Jokera będzie musiała walczyć do samego końca o miano „2” z Marleną Kowalewską i Julią Nowicką. Tymczasem siatkarka ze Świecia jako jedyna rozgrywająca zagrała w tym sezonie we wszystkich turniejach eliminacyjnych oraz finałowym Volleyball Nations League. Kowalewska była tylko na turnieju w Turcji, a Nowicka nie zagrała w tym roku nawet w sparingach.

Do Paryża może pojechać tylko 12 zawodniczek + rezerwowa. Stefano Lavarini wybrał po dwie rozgrywające, atakujące i libero oraz po trzy przyjmujące i środkowe. Rolę rezerwowej będzie pełniła Olivia Różański. Ona będzie mogła zagrać tylko przy kontuzji którejś z koleżanek. Ogólnie zaskoczeń nie ma. Do kadry wróciła etatowa libero reprezentacji Polski Maria Stenzel, którą z gry w VNL wykluczyły problemy zdrowotne (przeszła zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego). Wśród powołanych środkowych znalazła się była siatkarka Jokera Magdalena Jurczyk. Do Paryża nie pojadą Monika Fedusio i Kamila Witkowska, które od poniedziałku biorą udział w zgrupowaniu w Szczyrku.

KADRA NA IGRZYSKA W PARYŻU:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska.

Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek.

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Martyna Czyrniańska.

Środkowe: Agnieszka Korneluk, Magdalena Jurczyk, Klaudia Alagierska.

Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.

Siatkarka rezerwowa: Olivia Różański.

Katarzyna Wenerska dotychczas grała w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Lidze Narodów. Teraz będzie mogła spełnić marzenie każdego sportowca i zagrać w Igrzyskach Olimpijskich. Na pewno solidną pracą w pełni na to zasłużyła. Turniej siatkarek w Paryżu rozpocznie się w niedzielę 28 lipca. Polki ostatni raz na igrzyskach grały w Pekinie, 16 lat temu.
Przypomnijmy, że Świecie miało dotychczas dwóch olimpijczyków – siatkarza Dawida Konarskiego (Rio de Janeiro 2016) oraz trenera pięściarek Leszka Piotrowskiego (Londyn 2012). Szansę pojechać do Paryża w tym roku miał też bokser Wdy Świecie Jakub Słomiński (51 kg). W Igrzyskach Europejskich ‘2023 w Krakowie oraz kwalifikacjach światowych we włoskim Busto Arsizionie (marzec 2024) nie uzyskał olimpijskiej przepustki, a na majowe kwalifikacje do Bangkoku nie poleciał, bo selekcjoner postawił na młodszego Nicolasa Pawlika.

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).