SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: POMORZANIN SEROCK - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:0), START PRUSZCZ - NOTEĆ ŁABISZYN 3:0 (2:0) |

Katarzyna Wenerska ponownie w drużynie kolejki Tauron Ligi

Utwórz: 11/30/2023 - 15:54
Katarzyna Wenerska ponownie w drużynie kolejki Tauron Ligi
Katarzyna Wenerska już pięć razy w tym sezonie trafiła do "drużyny kolejki Tauron Ligi", w tym czterokrotnie jako nr 1 /fot. Tauron Liga/

Po raz kolejny w tym sezonie zaglądamy do żeńskiej ekstraklasy, bo znów „nasz człowiek” został wyróżniony za swoją grę.

Świecianka Katarzyna Wenerska (PGE Rysice Rzeszów) znów nam o sobie przypomniała w dwóch ostatnich kolejkach Tauron Ligi trafiając dwukrotnie do „drużyny kolejki”. Tydzień temu była rezerwową rozgrywającą kolejki nr 7. Rysice pokonały Grot Budowlani Toruń 3:1. Dziennikarze portalu www.tauronliga.pl wyżej ocenili wówczas grę dawnej zmienniczki Kasi w Rzeszowie Julii Bińczyckiej, która teraz reprezentuje barwy UNI Opole. Z tego klubu jako pierwsza atakująca została wyróżniona Oliwia Sieradzka, nasza dobra znajoma z Jokera Świecie z czasów I ligi.

Ósma kolejka w Tauron Lidze trwała od zeszłego czwartku do wczoraj. Rysice Rzeszów jako pierwsze w tym sezonie pokonały Bostik Bielsko-Biała 3:0 i to w jego hali. Katarzyna Wenerska była chwalona za prowadzenie gry swoich koleżanek, więc nie dziwi, że znalazła się jako pierwsza rozgrywająca w „drużynie 8. kolejki”. To w sumie już piąta nominacja świecianki w tym sezonie, a czwarta jako „1”. Rozgrywającą nr 2 została wybrana Paulina Bałdyga z Pałacu Bydgoszcz (wczoraj wygrał pierwszy mecz w sezonie z Grupą Azoty Akademia Tarnów 3:0).

Skończyło się na strachu

Wczoraj Rysice Rzeszów grały mecz 3. kolejki Ligi Mistrzyń. U siebie przegrały z A. Carraro Imoco Conegliano 1:3 (15:25, 15:25, 25:17, 26:28). Katarzyna Wenerska w 2. secie poczuła ból w kolanie i opuściła plac gry. Tym samym nie zagrała przeciw Joannie Wołosz, która z kolei była rezerwową i na boisku pojawiła się w 3. odsłonie. Klub z Rzeszowa podał dziś po południu, że uraz Katarzyny Wenerskiej nie jest groźny i może ona wrócić do treningów.

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).