SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Lipska i Ciemachowski najlepsi w XIV Memoriale Fisza [ZDJĘCIA]

Utwórz: 07/01/2024 - 13:14
Lipska i Ciemachowski najlepsi w XIV Memoriale Fisza [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Decznie najlepiej grali gdynianie Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski, którzy wygrali wszystkie sześć meczów /fot. Sławomir Wojciechowski/

W niedzielę w Ośrodku Wczasowym „Deczno” w Sulnówku odbył się pierwszy w te wakacje turniej siatkówki plażowej. Frekwencja dopisała.

Mikst z Gdyni Katarzyna Lipska/Igor Ciemachowski triumfował w XIV Memoriale „Fisza” Bartka Rybki w siatkówce plażowej. Od paru lat w tym turnieju rywalizują pary mieszane. Organizatorzy mogą być zadowoleni, bo do gry zgłosiło się 19 par. Jak zawsze rywalizowano systemem brazylijskim. Mecze rozgrywano na trzech boiskach w formule seta do 21 pkt. Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski w drodze po 1. miejsce wygrali wszystkie sześć spotkań. W finale gdynianie ograli mikst Anna Szczygielska/Eryk Jach (Łódź, Pabianice) 21:18. Na trzecim miejscu uplasował się duet Klaudia Czaplińska/Maciej Karolczyk (Powidz, Bydgoszcz), który w meczu o brąz wygrał z Sandrą Guzowską i Danielem Kmitą (Bydgoszcz) 21:13.

Wśród uczestników nie zabrakło siatkarzy i siatkarek z powiatu świeckiego, ale nie udało im się dotrzeć do najlepszej „ósemki”. Najbliżej niej był duet Julia Figura/Tomasz Kuś, który wraz z trzema innymi drużynami został sklasyfikowany w przedziale 9-12.

Klasyfikacja końcowa: 1. Katarzyna Lipska/Igor Ciemachowski (Gdynia), 2. Anna Szczygielska/Eryk Jach (Łódź, Pabianice), 3. Klaudia Czaplińska/Maciej Karolczyk (Powidz, Bydgoszcz), 4. Sandra Guzowska/Daniel Kmita (Bydgoszcz) 5-6. Julia Stablewska/Radosław Sobociński (Bydgoszcz, Cekcyn), Monika Jagła/Marcin Matulis (Bydgoszcz), 7-8. Julia Tarasek/Maciej Kot (Gdańsk, Sopot), Ola Bajan/Kacper Krzemiński (Nadarzyn, Warszawa), 9-12. Natalia Małachowska/Amadeusz Olszewski (Bydgoszcz, Iława), Ewelina Romańczuk/Mateusz Maziarka (Katowice, Debrzno), Julia Figura/Tomasz Kuś (Świecie), Agata Szwaba/Błażej Płomiński (Klamry/Unisław), 13-16. Wiktoria Fudala/Miłosz Sieracki (Błądzim, Nakło), Joanna Zdanowicz/Kacper Laskowski (Bydgoszcz, Mogilno), Sandra Ebertowska/Oskar Ebertowski (Dziemiany), Adrianna Parol/Mateusz Dąbrowski (Głowno), 17-19. Aleksandra Żurawska/Dariusz Nowacki (Świecie), Aneta Lewandowska/Michał Kozikowski (Świecie, Grudziądz), Justyna Czapla/Kamil Jankowski (Grudziądz).

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).