SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: POMORZANIN SEROCK - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:0), START PRUSZCZ - NOTEĆ ŁABISZYN 3:0 (2:0) |

Ampulska i Słomiński powalczą w Mistrzostwach Polski w Toruniu. Medale już mają pewne

Utwórz: 12/03/2023 - 21:06
Oficjalny plakat mistrzostw Polski w Toruniu /fot. PZB/

Od jutra do niedzieli Toruń będzie stolicą polskiego boksu olimpijskiego.

Karolina Ampulska i Jakub Słomiński będą reprezentować Wdę Świecie w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w boksie. Panie o medale walczyć będą po raz 23. Dla nich turniej zacznie się dopiero w środę porannym ważeniem. Karolina Ampulska boksować będzie w wadze 54 kg, do której zgłosiły się tylko cztery zawodniczki, a to oznacza, że wszystkie mają już zapewniony minimum brąz. Oczywiście jeśli zaliczą ważenie. Złota bronić będzie Wiktoria Rogalińska (Skorpion Szczecin). W tej wadze nie ma już doświadczonej Sandry Kruk, z którą Ampulska przegrała finał w 2021 roku oraz półfinał przed rokiem. Kruk teraz walczy w 60 kg. Półfinał kobiet przewidziany jest w piątek, zaś walki finałowe w niedzielę.

Panowie swój czempionat będą mieli już po raz 94. Jakub Słomiński pojedzie do Torunia po ósme złoto z rzędu w seniorach, a w sumie mistrzem kraju może zostać po raz 14 (7x senior, 4x młodzieżowiec, 2x junior). Co prawda, pięściarz Wdy miał ostatnio problemy zdrowotne, które wykluczyły go z udziału z sobotniej 25. gali Suzuki Boxing Night w Sandomierzu. Mamy jednak nadzieję, że będzie mógł stanąć pełni sił do obrony tytułu w wadze 51 kg. Najprawdopodobniej od razu wystąpi w finale, bo ma tylko dwóch konkurentów, z których bardziej znany jest Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Drugim jest Hubert Matuszewski (Wisła Kraków). Pięściarze ważenie mają w poniedziałek. Jutro będą też pierwsze walki eliminacyjne. Natomiast półfinały będą w piątek, zaś finały w sobotę.

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).