SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka dobrze zaczęli mistrzostwa świata w Rzymie

Utwórz: 07/10/2024 - 14:50
Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka dobrze zaczęli mistrzostwa świata w Rzymie
Maciej Rakowicz (z lewej) jeszcze w Rzymie nie przegrał nawet seta. Michał Wojewódka raz poczuł gorycz porażki w singlu /fot. nadesłane/

Od poniedziałku w Rzymie trwają Mistrzostwa Świata Weteranów w tenisie stołowym z udziałe ponad 6000 tysięcy zawodników i zawodniczek ze 111 krajów.

Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka z Prosiaczek Kusy Laskowice udanie rozpoczęli ITTF World Masters Table Tenis Championships w stolicy Italii. Obaj pozytywnie przeszli eliminacje grupowe singla i debla. Pierwszy do rywalizacji w poniedziałek przystąpił Michał Wojewódka, który gra w kategorii 50-54 lata mężczyzn. W eliminacjach singla zajął 2. miejsce w grupie 38. Najpierw pokonał Cedrica Macia (Francja) 3:0 (5, 4, 2) i Gediminasa Raila (Litwa) 3:0 (6, 9, 3). W ostatnim meczu grupowym zawodnik Kusego przegrał z Jensenem Beckmannem 2:3 (7,-8, 10,-9,-7). W 1. rundzie turnieju głównego rywalem Wojewódki będzie jutro Mom Singh Jaswinder (Indie).

Maciej Rakowicz rywalizuje w kategorii 45-49 lat mężczyzn. We wtorek w grupie nr 20 wójt Jeżewa był bezkonkurencyjny nie tracąc nawet seta. Kolejno wygrał z Rene Kantehm (Niemcy) 3:0 (5, 5, 5), Francesco Rotondo (Włochy) 3:0 (1, 6, 5) i Elmo Räsänen (Finlandia) 3:0 (7, 8, 7). W 1. rundzie turnieju głównego Maciej Rakowicz miał wolny los. W drugiej w czwartek zmierzy się ze zwycięzcą pary Ivan Riggi (Włochy) – Andrej Bardon (Słowacja).

Obaj zawodnicy drugoligowca z Laskowic grają w Rzymie także w turnieju debla. Maciej Rakowicz w parze z Dariuszem Świdrem (Kwidzyn) zajęli 1. miejsce w grupie 51. wygrywając wszystkie mecze po 3:0. W kategorii „over 45 men” w eliminacjach było 55 grup.

Michał Wojewódka gra w debla z Adamem Reuckim (Białystok). Polacy byli najlepsi w grupie 35. kategorii „Men’s Doubles over 50” wygrywając także wszystkie spotkania do zera. W tej kategorii było aż 75 grup. Na razie nie ma rozpisek debla w turnieju głównym.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).