SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka lecą do Rzymu na mistrzostwa świata

Utwórz: 07/05/2024 - 11:24
Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka lecą do Rzymu na mistrzostwa świata
Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka grają na co dzień w II lidze w barwach Prosiaczek Kusy Laskowice /fot. zawodników FB LUKS Kusy Laskowice/

Dwaj zawodnicy drugoligowego Prosiaczek Kusy Laskowice będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata Weteranów w tenisie stołowym, które od 6 do 14 lipca odbędą się w Rzymie.

Maciej Rakowicz i Michał Wojewódka lecą do Rzymu. Wezmą udział w ITTF World Masters Table Tenis Championships, czyli Mistrzostwach Świata Weteranów w tenisie stołowym. O medale ma walczyć ponad sześć tysięcy zawodników z całego świata w wieku od 40 lat do powyżej 90, w tym ok. 200 Polaków. W niedzielę wieczorem przewidziana jest ceremonia otwarcia, a gry zaczną się w poniedziałek.

Maciej Rakowicz zagra w kategorii „Men’s over 45” (roczniki 1979-1975). Eliminacje zacznie w grupie 20., a jego rywalami będą Rene Kantehm (Niemcy), Francesco Rotondo (Włochy) i Elmo Räsänen (Finlandia). Mecze zaplanowane są we wtorek 9 lipca. W tej kategorii jest 112 grup, zagra 31 Polaków.

Michał Wojewódka, brązowy medalista w singlu i srebrny w deblu niedawnych Mistrzostw Polski Weteranów w Oleśnicy, będzie rywalizował w kategorii Men’s over 50” (roczniki 1974-1970). Trafił do grupy 38., gdzie w poniedziałek 8 lipca jego przeciwnikami będą: Cedric Macia (Francja), Gediminas Raila (Litwa) i Jens Beckmann (Niemcy). W tej kategorii są 164 grupy, zagra 40 Polaków. Obaj zawodnicy Kusego spróbują też swoich sił w grze podwójnej.

Przypomnijmy, że wójt Jeżewa Maciej Rakowicz dwa lata temu grał w Mistrzostwach Europy Weteranów we włoskiej Rimini. Zdobył wraz z Arturem Danielem (AZS AWFiS Gdańsk) srebrny medal w deblu.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).