SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - WDA ŚWIECIE 0:5 (0:2) | BARAŻ O OKRĘGÓWKĘ - REWANŻ: GRYF SICIENKO - GOL BRODNICA 6:1 (2:0). PIERWSZY MECZ 3:1 - AWANS GRYFA |

Prosiaczek Kusy Laskowice o punkt od utrzymania w II lidze mężczyzn

Utwórz: 05/01/2024 - 13:15
Prosiaczek Kusy Laskowice o punkt od utrzymania w II lidze mężczyzn
W niedzielę zawodnicy Kusego wygrali z liderem grupy "B" z Kościerzyny /fot. nadesłane/

Remis i zwycięstwo to bilans z weekendu beniaminka II ligi tenisa stołowego mężczyzn z Laskowic.

Drugoligowi tenisiści stołowi z Laskowic wciąż są niepokonani w grupie „B” (o miejsca 6-13) i do utrzymania brakuje im jednego punktu. Spokój na dziś gwarantuje 4. miejsce w grupie spadkowej. Laskowiczanie mogli je zapewnić sobie już w ostatni weekend kwietnia, ale na cztery możliwe punkty zdobyli trzy. W sobotę w ramach 19. kolejki II ligi mężczyzn Prosiaczek Kusy zremisował z Energą Manekin II Toruń 5:5. Nastąpiła zmiana miejsca rozegrania meczu i odbył się on w Laskowicach. Punkty dla Kusego zdobyli: Adam Wasilewski 2; Michał Wojewódka 1,5 i Filip Gajewski 1,5. Ten ostatni mógł zapewnić wygraną Kusemu, ale prowadząc 2:0 przegrał z Krzysztofem Piotrowskim 2:3.

W niedzielę KUKS Remus Kościerzyna przegrał z Prosiaczek Kusy Laskowice 3:7. To była zaległość z 16. kolejki. Do zwycięstwa nad liderem grupy „B” poprowadzili drugoligowca z powiatu świeckiego Maciej Rakowicz i Filip Gajewski, którzy uzyskali po 2,5 pkt. Michał Wojewódka dołożył 1,5 pkt, zaś Adam Wasilewski 0,5.

Czwarty w tabeli Kusy ma do rozegrania jeszcze jeden wyjazdowym mecz z ASIST KS Beniaminek 03 Starogard Gd., który odbędzie się w sobotę 4 maja. Zespół z Laskowic może wyprzedzić jeszcze lepszym bilansem setów KS AZS AWFiS Balta IV Gdańsk. 5. miejsce oznacza, że trzeba będzie poczekać na rozstrzygnięcia meczów barażowych o awans do I ligi (z udziałem Pogoni Mogilno) i utrzymania się w niej (z udziałem UKS Top Solec Kujawski).

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).