SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Michał Kulpa i Tomasz Rozumczyk rozbili w stolicy bank z medalami

Utwórz: 05/29/2023 - 14:45
Michał Kulpa i Tomasz Rozumczyk rozbili w stolicy bank z medalami
Tomasz Rozumczyk (lewe zdjęcie w środku) zdobył cztery medale, a Michał Kulpa (zdjęcie z prawej) wybiegał trzy /fot. Krzysztof Bondaruk/

Zawodnicy Spartana Lublin zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w lekkoatletyce. Wśród nich byli Tomasz Rozumczyk (Błądzim) i Michał Kulpa (Bukowiec).

Do lekkoatletycznych sukcesów Tomasza Rozumczyka i Michała Kulpy w zawodach sportowców niesłyszących powiat świecki zdołał się przyzwyczaić w ostatnich latach. Przypomnijmy, że obaj zdobywali medale na mistrzostwach świata i Europy, a w zeszłym roku zrealizowali swój życiowy cel, czyli stanęli na podium Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Brazylii zapewniając sobie olimpijskie emerytury. Ile obaj zdobyli medali na krajowym podwórku wiedzą chyba tylko oni. W dniach 20-21 maja powiększyli swój dorobek podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w lekkoatletyce na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Tomasz Rozumczyk sięgnął po trzy złote medale i srebro w konkurencjach rzutowych. Pierwszego dnia wygrał konkurs rzutu oszczepem (800 g) z wynikiem 53,63 m (konkurentów zdeklasował o ponad 16 m) oraz rzutu dyskiem – 39,26 m. Z kolei w pchnięciu kulą (7,26 kg) był drugi – 12,53 m. Przegrał z Oskarem Kokoszewski (Spartan Lublin) – 16,12 m. Natomiast w drugim dniu Rozumczyk sięgnął po złoto w rzucie młotem (7,26 kg) posyłając go na odległość 34,65 m.

Michał Kulpa z Warszawy przywiózł dwa złote krążki i jeden srebrny. Mistrzostwa zaczął od srebra na 400 m z czasem 51:36 s. Szybszy od niego był kolega ze Spartana Lublin Grzegorz Kotowski – 50,61. Na swoim koronnym dystansie 800 m wychowanek Wdy Świecie był bezkonkurencyjny – 2;07:61 min. Michał Kulpa zdobył też wraz z kolegami ze Spartana złoty medal w sztafecie 4x400 m. W sumie lekkoatleci klubu z Lublina wywalczyli 18 medali, w tym 13 złotych i 5 srebrnych, co pozwoliło wygrać klasyfikację medalową.

Tomasz Rozumczyk i Michał Kulpa w sierpniu będą reprezentować Polskę w 11. Mistrzostwach Europy Głuchych w lekkoatletyce.

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).