SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Turniej mikstów w Świeciu. Soroczyńska-Wrzyszcz i Mróz najlepsi [ZDJĘCIA]

Utwórz: 06/10/2024 - 15:31
Turniej mikstów w Świeciu. Soroczyńska-Wrzyszcz i Mróz najlepsi [ZDJĘCIA]
Anna Soroczyńska-Wrzyszcz i Sławomir Mróz w sobotę wygrali wszystkie mecze nie tracąc przy tym seta /fot. Sławomir Wojciechowski/cze

W sobotę na kortach Wdy odbył się Świecki Tenisowy Mikst Kortowy. Triumfowali Anetta Soroczyńska-Wrzyszcz (Grudziądz) i Sławomir Mróz (Piaseczno).

Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu zaprosiło miłośników tenisa ziemnego do udziału w Świeckim Tenisowym Mikście Kortowym. Dość szybko skompletowano 12 par, które w sobotę od rana do wieczora toczyły rywalizację o nagrody i puchary na kortach Wdy. Tworzyli je zawodniczki i zawodnicy z m.in. Świecia, Chełmna, Grudziądza, Piaseczna, Paparzyna i Topolinka. Tradycyjnie turniej składał się z dwóch faz. W pierwszej grano w grupach, a w drugiej był półfinał, finał i mecz o 3. miejsce. Do półfinału awansowali zwycięzcy grup: Małgorzata Zalewska/Marcin Zaborowski (Topolinek/Chełmno), Joanna Korpalska/Andrzej Sehnke (Paparzyn/Chełmno) i Anetta Soroczyńska-Wrzyszcz/Sławomir Mróz (Grudziądz/Piaseczno) oraz najlepszy mikst z 2. miejsca, czyli Katarzyna Tarnawska/Hubert Gołębiewski (Chełmno). Wszystkie mecze fazy play-off rozstrzygnęły się w dwóch setach. W finale Anetta Soroczyńska-Wrzyszcz/Sławomir Mróz (Grudziądz/Piaseczno) pokonali Małgorzatę Zalewską i Marcina Zaborowskiego (Topolinek/Chełmno) 6:3, 7:5. Trzecie miejsce zajęli Joanna Korpalska i Andrzej Sehnke (Paparzyn/Chełmno).

Wyniki:

Półfinał: Małgorzata Zalewska/Marcin Zaborowski – Joanna Korpalska/Andrzej Sehnke 2:0, Anetta Soroczyńska-Wrzyszcz/Sławomir Mróz – Katarzyna Tarnawska/Hubert Gołębiewski 2:0.

Mecz o 3. miejsce: Korpalska/Sehnke - Tarnawska/Gołębiewski 2:0

Mecz o 1. miejsce: Soroczyńska/Wrzyszcz/Mróz - Zalewska/Zaborowski 2:0 (6:3, 7:5).

Klasyfikacja końcowa: 1. Anetta Soroczyńska-Wrzyszcz/Sławomir Mróz (Grudziądz/Piaseczno), 2. Małgorzata Zalewska/Marcin Zaborowski (Topolinek/Chełmno), 3. Joanna Korpalska/Andrzej Sehnke (Paparzyn/Chełmno), 4. Katarzyna Tarnawska/Hubert Gołębiewski (Chełmno), 5-6. Katarzyna Sadowczyk/Tomasz Herman (Świecie), Sylwia Kruczyńska/Krzysztof Łukaszewski (Świecie). Pozostali uczestnicy: Marzena Konig/Robert Konig (Grudziądz), Barbara Mardusińska/Michał Słupski (Świecie), Michaela Sergot/Piotr Niemirowski (Małe Czyste), Karina Ludwinowska/Zdzisław Siemieniecki (Grudziądz/Chełmno), Anna Ośmiałowska/Paweł Karolczak (Chełmno/Świecie), Maria Mrozek/Patryk Mrozek (Grudziądz).

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).