SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

B klasa na finiszu. Gwiazda Bukowiec jednak trzecia

Utwórz: 06/12/2024 - 16:41
B klasa na finiszu. Gwiazda Bukowiec jednak trzecia
Gwiazda Bukowiec wiosną liczyła się w walce o awans do przedostatniej kolejki. Dwie porażki z zespołami z Bydgoszczy sprawiły, że kończy rozgrywki na 3. miejscu /fot. Sławomir Wojciechowski/

W niedzielę rozgrywki w sezonie 2023/24 zakończyła grupa 2. B klasy bydgoskiej. Już tydzień wcześniej awans zapewniły sobie Piaski Bydgoszcz.

Gwiazda Bukowiec okazała się najlepszym B-klasowcem z powiatu świeckiego w sezonie 2023/24, ale ostatecznie nie odzyskała 2. miejsca. W ostatkach Gwiazda przegrała u siebie z Wisłą Fordon 1:2 (0:0). Podopieczni Tomasza Płacheckiego prowadzili przez 19 minut w 2. części po golu Kacpra Topolskiego, ale bydgoszczanie odpowiedzieli dwiema bramkami i to oni zostali wicemistrzami tej grupy B klasy. Przypomnijmy, że w tym sezonie K-P ZPN dołączył do dotychczasowej świeckiej grupy trzy zespoły z Bydgoszczy. Trzecim były rezerwy Polonii, które jednak spisywały się gorzej niż Piaski i Wisła Fordon, uplasowały się na 6. pozycji. Dodajmy, że dla Gwiazdy Bukowiec to najlepszy sezon od 13 lat. Poprzednio trzecia była w rozgrywkach 2010/11.

W rewanżach najbardziej rozczarował Strażak Przechowo, który ugrał zaledwie 6 punktów (jesienią 16) i z 2. miejsca spadł na piąte, a jego straty do lidera Piasków Bydgoszcz z trzech wzrosły do 19 pkt. Piaski po dwóch sezonach wracają do A klasy. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej prowadził je Marcin Majer, a zimą zastąpił go Mariusz Raczkowski. Pod wodzą tego drugiego bydgoszczanie stracili tylko dwa „oczka” remisując w Wiągu z Tęczą 0:0.

Wyniki 18. kolejki: Gwiazda Bukowiec – Wisła Fordon 1:2 (0:0) – Kacper Topolski (48) oraz Howard Wells (67), Łukasz Stasiak (75); Strażak Przechowo – Piaski Bydgoszcz 2:3 (1:1) – Miłosz Furtak 2 (45, 60) oraz Marcin Krzywicki 3 (32, 51, 84); Tor Laskowice – Fala II Świekatowo 1:2 (1:2) – Aleks Ligmanowski (40) oraz Bartosz Pałczyński 2 (24, 34); Zryw Wielki Lubień – Tęcza Wiąg 1:3 (1:3) – Adrian Waliszewski (8) oraz Bartosz Kreja 3 (23, 37, 39). Pauza: Polonia II Bydgoszcz.

Niżej przedstawiamy tabelę uwzględniającą samą rundę wiosenną. Ona zdecydowanie należała do Piasków.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).