SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

A klasa zakończyła sezon. Grom trzeci, Wisła wskoczyła na piąte

Utwórz: 06/11/2024 - 19:35
A klasa zakończyła sezon. Grom trzeci, Wisła wskoczyła na piąte
Grom Osie rok temu szczęśliwie utrzymał się w A klasie, a w tym sezonie był najlepszym zespołem z powiatu świeckiego /fot. Sławomir Wojciechowski/

W miniony weekend odbyła się ostatnia kolejka w grupie 1. A klasy. Przyniosła ona aż trzy derby powiatu świeckiego.

A-klasowcy z naszego powiatu zakończyli sezon 2023/24. Już przed ostatnią kolejką wiadomo było, że na najniższym stopniu podium będzie Grom Osie, który trzeci był też na półmetku rozgrywek. Wtedy tracił do drugiego w tabeli MUKS CWZS Bydgoszcz cztery punkty. Beniaminek ostatecznie okazał się zdecydowanie najlepszy w grupie 1. A klasy, a na finiszu rozgrywek wyprzedził mistrza jesieni Gryf Sicienko o 9 punktów (po 1. rundzie tracił pięć), zaś Grom aż o 17. Osianie w rewanżach zagrali nieco słabiej, zdobyli o sześć „oczek” mniej niż jesienią. Na koniec ulegli na wyjeździe Tucholance Tuchola 1:3 (0:0). Największą niespodzianką rewanżów jest postawa zespołu z Sicienka, który jesienią zdobył 39 pkt, zaś wiosną zaledwie 23. Gryf w środę zacznie baraż o wejście do klasy okręgowej, a jego rywalem będzie Gol Brodnica.

Na finiszu sezonu mieliśmy trzy mecze derbowe. Co ciekawe, górą w nich byli goście. Zwycięstwa A-klasowcom z gminy Świecie dały awans w tabeli. Wisła Gruczno po wygranej z Czarnymi Lniano 2:1 (0:1) wskoczyła na 5. miejsce (po 1. rundzie była siódma). Podopieczni Filipa Skorego wiosnę mieli lepszą od jesieni, bo zdobyli o 7 pkt więcej. Wisła z naszych zespołów w rundzie rewanżowej spisała się najlepiej, miała trzeci dorobek w grupie. Dodajmy, że w Lnianie ostatni mecz ligowy ligowy zagrał nowy prezes klubu z Gruczna Krzysztof Zieliński, który obronił w 1. części rzut karny. W swojej karierze grał także w Gromie Osie, Wdzie Świecie i Czarnych Lniano. Z Wisłą związany jest od 2019 roku.

Ważne zwycięstwo w Warlubiu odniosły rezerwy Wdy Świecie ogrywając Start 3:0 (1:0). Dzięki niemu awansowały na 10. miejsce, które daje utrzymanie bez względu na ostateczne rozstrzygnięcia w klasie okręgowej, barażu o nią oraz w grupie 3. B klasy. W trzecich derbach Fala Świekatowo przegrała ze Spartą Przysiersk 2:3 (2:1). Mimo wygranej przysierszczanie nie poprawili swojej pozycji w tabeli (13. miejsce). Tak jak pisaliśmy w piątek, na razie trudno wyrokować ile zespołów spadnie do B klasy, choć najczarniejszy scenariusz (5 drużyn) raczej się nie sprawdzi. Na razie pierwszym spadkowiczem jest Start Warlubie, bo wg regulaminu ostatni zespół musi spaść.

Wyniki 28. kolejki: Czarni Lniano – Wisła Gruczno 1:2 (1:0) – Robert Kotlęga (38) oraz Hubert Mordacz (47), Patryk Kotala (65); Start Warlubie – Wda II Świecie 0:3 (0:1) – Hubert Cieślik 2 (45+1, 54), Oskar Adametz (59); Tucholanka Tuchola – Grom Osie 3:1 (0:0) – Miłosz Michalak (70), Krzysztof Budzyński (84), Kacper Kwasigroch (90+4) oraz Adam Kolmajer (73); Fala Świekatowo – Sparta Przysiersk 2:3 (2:1) – Robert Czartowski 2 (30, 45+1) oraz Przemysław Ernestowicz (43), Jakub Jakielaszek 2 (67, 80); Unia II Solec Kujawski – Chemik II Bydgoszcz 3:1 (3:0), MUKS CWZS Bydgoszcz – Gryf Sicienko 2:1 (0:1), Victoria Niemcz-Osielsko – Grom Więcbork 0:0. Pauza: Gwiazda Bydgoszcz.

 

Niżej tabela z samej rundy rewanżowej. „Rycerzami wiosny” okazali się piłkarze MUKS CWZS Bydgoszcz. Dobrze zagrały też Unia II Solec Kujawski i Wisła Gruczno. Mistrz jesieni Gryf Sicienko wiosną był siódmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).