SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - WDA ŚWIECIE 0:5 (0:2) | BARAŻ O OKRĘGÓWKĘ - REWANŻ: GRYF SICIENKO - GOL BRODNICA 6:1 (2:0). PIERWSZY MECZ 3:1 - AWANS GRYFA |

Dziewiąta wygrana Polek, punkt Kasi Wenerskiej z Bułgarkami

Utwórz: 06/30/2023 - 11:44
Dziewiąta wygrana Polek, punkt Kasi Wenerskiej z Bułgarkami
Duet z Developresu Rzeszów Katarzyna Wenerska - Magdalena Jurczyk zagrał dziś na 9 punktów, z czego jeden był dziełem świecianki /fot. VNL/

Polskie siatkarki nie zwalniają tempa. Dziś rano nie sprostały im Bułgarki.

W przedostatnim meczu turnieju VNL w koreański Suwon Polska wygrała z Bułgarią 3:1 (26:28, 25:19, 25:16, 25:15). Spotkanie można było rozstrzygnąć w trzech setach, bo ten pierwszy był przegrany na własne życzenie. Polki miały w nim trzy piłki setowe od 24:21, lecz nie postawiły kropki nad „i”. Trochę z rytmu wybiła je podwójna zmiana dokonana przez trenera Stefano Lavariniego. Katarzyna Wenerska i Magdalena Stysiak wróciły na plac gry od 24:23, ale w grze na przewagi lepsze okazały się Bułgarki, które wykorzystały trzeciego setbola. Za to w odsłonie nr 2 Biało-Czerwone miały kapitalny finisz. Od 16:18 wygrały osiem akcji z rzędu, a partię zakończyła Magdalena Jurczyk przy drugim setbolu. Dwa ostatnie sety to już dominacja naszych siatkarek, które tym samym odniosły 9 zwycięstwo w tej edycji Volleyball Nations League. Pozwoliło ono wrócić na 1. miejsce, bo Stany Zjednoczone w piątek pauzują. Katarzyna Wenerska dziś zdobyła jeden punkt. W 3. secie skutecznie zablokowała atak jednej z Bułgarek.

POLSKA - BUŁGARIA 3:1 (26:28, 25:19, 25:16, 25:15)
Polska:
Wenerska 1, Różański 16, Łukasik 2, Jurczyk 8, Korneluk 10, Stysiak 19, Stenzel (libero) oraz Fedusio 1, Nowicka 1, Gałkowska 3, Czyrniańska 14, Pacak 2, Szczygłowska.

W sobotę Polki mają pauzę, a w niedzielę o godz. 7 zagrają z Koreą Południową.

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).