SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Memoriał E. Krzyżanowskiego. Triumf Agaty Szwaby i Julia Figury [ZDJĘCIA]

Utwórz: 07/07/2024 - 09:56
Memoriał E. Krzyżanowskiego. Triumf Agaty Szwaby i Julia Figury [ZDJĘCIA]
Agata Szwaba i Julia Figura (atakuje) w sobotę były niepokonane, wygrały cztery mecze /fot. Sławomir Wojciechowski/

W ten weekend w Ośrodku Wypoczynkowym „Deczno” w Sulnówku wspominamy śp. Eugeniusza Krzyżanowskiego, zmarłego w 2016 roku byłego specjalistę ds. sportu i turystyki w OKSiR Świecie, organizatora wielu imprez sportowych, w tym Grand Prix Świecia w siatkówce plażowej.

Wychowanki Jokera Świecie Agata Szwaba i Julia Figura najlepsze w VIII Memoriale Eugeniusza Krzyżanowskiego w siatkówce plażowej kobiet, który w sobotę odbył się w OW „Deczno”. Frekwencja dopisała, bo do gry zgłosiło się 9 par, które rywalizowały o nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwycięska drużyna otrzymała 1 tysiąc złotych. Do Sulnówka zawitały m.in. zawodniczki z Gdańska, Bydgoszczy, Grudziądza, Poznania i Tucholi. Grano systemem brazylijskim. Mecze składały się z dwóch setów (do 15 pkt) plus ewentualnie szybki tie-break (do 11). Agata Szwaba (Klamry) i Julia Figura (Świecie) były rozstawione z nr 1, więc w 1. rundzie miały wolny los. Potem w drodze po 1. miejsce wygrały cztery spotkania. W półfinale ograły duet Natalia Małachowska/Julia Stablewska (Bydgoszcz) 2:0 (15:7, 15:9), zaś w finale parę Anna Jakimska/Magdalena Obszańska (Gdańsk) 2:1 (15:12, 12:15, 11:6). Trzecie miejsce zajęły Klaudia Czaplińska (Powidz) i Monika Jagła (Bydgoszcz), które w meczu o brąz zwyciężyły Natalię Małachowską i Julię Stablewską 2:0 (15:9, 15:3).

Klasyfikacja końcowa: 1. Agata Szwaba/Julia Figura (Klamry/Świecie), 2. Anna Jakimska/Magdalena Obszańska (Gdańsk), Klaudia Czaplińska/Monika Jagła (Powidz, Bydgoszcz), 4. Natalia Małachowska/Julia Stablewska (Bydgoszcz), 5-6. Andżelika Sobocińska/Julia Iwicka (Tuchola), Jagoda Dych/Dominika Rodek (Gdańsk), 7-8. Wiktoria Jaworska/Zuzanna Pyżewska (Grudziądz), Ilona Adamowicz/Anna Ratuszniak (Poznań/Tryszczyn), 9. Zofia Iwicka/Weronika Dąbrowska (Tuchola).

Dziś od godz. 10 w Decznie rywalizować będą panowie. Zapowiada się długi turniej, bo zgłosiły się 24 pary.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).