SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: SPARINGI: GKS WIKIELEC - WDA ŚWIECIE 2:1 (0:0), START PRUSZCZ - MUSTANG OSTASZEWO 0:2 |

Memoriał Eugeniusza Krzyżanowskiego dla Tomasza Wołoszuka i Piotra Ilewicza [ZDJĘCIA]

Utwórz: 07/08/2024 - 09:36
Memoriał Krzyżanowskiego dla Tomasza Wołoszuka i Piotra Ilewicza [ZDJĘCIA]
Tomasz Wołoszuk (atakuje) po raz siódmy triumfował w memoriale Eugeniusza Krzyżanowskiego, ale pierwszy raz w parzez z Piotrem Ilewiczem /fot. Sławomir Wojciechowski/

23 pary zagrały w męskim turnieju w ramach VIII Memoriału Eugeniusza Krzyżanowskiego w siatkówce plażowej, który wczoraj odbył się w OW „Deczno” w Sulnówku.

Tradycyjnie Tomasz Wołoszuk znalazł się w parze, która triumfowała w męskim Memoriale Eugeniusza Krzyżanowskiego w siatkówce plażowej. Tym razem partnerował mu Piotr Ilewicz z Sopotu. Ich udział stał pod znakiem zapytania, bo w ten weekend grali w Olsztynie w ORLEN Beach Volley Tour 2024. Jednak nie udało im się przejść pozytywnie eliminacji, więc mogli przyjechać do Deczna. Siatkarz z Osia w sumie po raz siódmy w tym memoriale zajął 1. miejsce. Wcześniej czterokrotnie uczynił to razem z Kacprem Borowskim (2018, 2019, 2021, 2022), a po razie z Patrykiem Ośmiełą (2017) i Wiktorem Mielczarkiem (2023). Tylko w 2020 roku Wołoszukowi nie udało się stanąć nawet na podium, bo musiał zadowolić się 5-6. miejscem, a wówczas też grał z Piotrem Ilewiczem. Wtedy triumfowali Michał Muszyński i Marek Subocz (Kazimierz Biskupi, Szczecin).

W niedzielę do gry przystąpiły 23 drużyny. Wśród uczestników znaleźli się siatkarze z Gdańska, Szczecina, Koszalina, Poznania, Grudziądza, Kwidzyna, Bydgoszczy, Torunia, Świecia i Osia. Mecze składały się z jednego seta granego do 21 pkt. Oczywiście obowiązywał system brazylijski. Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz od początku kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. W drodze do finału wygrali pięć meczów. W nim zmierzyli się z Mikołajem Głowackim (Osięciny) i Tymoteuszem Juszczakiem (Giewartów), którzy również też dotychczas na swoją korzyść rozstrzygnęli pięć spotkań. Finał z udziałem niepokonanych drużyn był emocjonujący do samego końca. Wołoszuk i Ilewicz wygrali go 21:18 i to oni zgarnęli nagrodę główną, czyli tysiąc złotych. Trzecie miejsce zajęli Mateusz Michalak i Igor Kownacki z Gdańska, którzy w „finale pocieszenia” pokonali parę Mikołaj Lange/Jakub Kłobucki (Gdynia, Grudziądz) 23:21. Trzy najlepsze pary otrzymały nagrody pieniężne, a drużyny z miejsc 4 i 5-6 nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa (pierwsza „12”): 1. Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz (Osie, Sopot), 2. Mikołaj Głowacki/Tymoteusz Juszczak (Osięciny, Giewartów), 3. Mateusz Michalak/Igor Kownacki (Gdańsk), 4. Mikołaj Lange/Jakub Kłobucki (Gdynia, Grudziądz), 5-6. Konrad Rudnik/Szymon Suchomski (Sępólno Krajeńskie), Samuel Wróbel/Bartłomiej Więckiewicz (Gdańsk), 7-8. Mateusz Bidziński/Gracjan Nawrot (Poznań), Maciej Karolczyk/Adrian Ścigocki (Bydgoszcz), 9-12. Radosław Sobociński/Andrzej Kruczkowski (Cekcyn, Bydgoszcz), Iwo Grabek/Kuba Dobrolubow (Toruń), Kacper Bobrowski/Krystian Bednarski (Świecie, Bydgoszcz), Jakub Woźniak/Maciej Marchewka (Warszawa).

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).