SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: POMORZANIN SEROCK - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:0), START PRUSZCZ - NOTEĆ ŁABISZYN 3:0 (2:0) |

Karolina Ampulska i Jakub Słomiński zaczną mistrzostwa od półfinałów

Utwórz: 12/06/2023 - 16:12
Karolina Ampulska i Jakub Słomiński zaczną mistrzostwa od półfinałów
Wierzymy, że w Toruniu podopieczni trenera Leszka Piotrowskiego stoczą po dwie walki /fot. FB Sekcja Bokserska Wda Świecie/

W Toruniu od poniedziałku trwają 94. Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie, a dziś rozpoczęły się 23. Mistrzostwa Polski Seniorek w boksie.

Reprezentanci Wdy Świecie Karolina Ampulska i Jakub Słomiński nie mieli szczęścia w losowaniu, bo Mistrzostwa Polski w Toruniu zaczną od walk półfinałowych. W wadze 54 kg ostatecznie w turnieju wezmą udział tylko trzy zawodniczki. Karolina Ampulska zmierzy się w piątek z Dorotą Sornek (JKB „Jawor" Team Jaworzno). Na zwyciężczynię tego pojedynku czeka w finale obrończyni mistrzowskiego tytułu Wiktoria Rogalińska (Skorpion Szczecin). W Mistrzostwach Polski Seniorek wystartuje tylko 68 zawodniczek.

W turnieju mężczyzn wystartowało 144 pięściarzy. W wadze 51 kg powalczy tylko trzech. Obrońca tytułu Jakub Słomiński (Wda Świecie) zacznie turniej od piątkowego półfinału, w którym zmierzy się z Hubertem Matuszewskim (TS Wisła Świecie). Do finału dzięki wolnemu losowi awansował Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Św.).

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).