SPORTOWE ŚWIECIE NEWS: IV LIGA: CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - WDA ŚWIECIE 0:5 (0:2) | BARAŻ O OKRĘGÓWKĘ - REWANŻ: GRYF SICIENKO - GOL BRODNICA 6:1 (2:0). PIERWSZY MECZ 3:1 - AWANS GRYFA |

Upalny Świecki Szturm – Marcin Skibski był najszybszy [DUŻO ZDJĘĆ]

Utwórz: 05/27/2024 - 11:25
Upalny Świecki Szturm – Marcin Skibski był najszybszy [DUŻO ZDJĘĆ]
Maciej Skibski (z lewej) i Marcin Skibski na pierwszej przeszkodzie biegli jeszcze razem, ale ostatecznie szybszy był ten drugi - fot. Sławomir Wojciechowski

280 zawodników ukończyło pierwszy Bieg OCR „Świecki Szturm”, który odbył się lasach w Kozłowie oraz na torach motocrossowym i Enduro w Sulnówku.

Marcin Skibski wygrał pierwszą edycję Świeckiego Szturmu. Z trasą liczącą ok. 7 kilometrów zmierzyło się blisko 300 osób z naszego województwa i pomorskiego. Bardzo liczną reprezentację miał powiat świecki, bo na starcie pojawili się nie tylko mieszkańcy Świecia, ale także Drzycimia, Nowego, Pruszcza, Gruczna, Gródka, Wiąga, Sulnówka, Jeżewa, Terespola Pomorskiego czy Sulnowa. Większość uczestników (były kategorie Open K i M oraz Masters K i M) nie zważała na końcowy wynik i miejsce, ale postawiła na dobrą zabawę w towarzystwie znajomych czy rodziny. Musieli oni jednak na przeszkodach przepuszczać zawodników z serii Pro biegnących „na czas” i po nagrody (można było ich rozpoznać po neonowych opaskach). Ci z kolei nie mogli liczyć na pomoc innych, bo sędziowie czujnie się wszystkiemu przyglądali i zabierali opaski w przypadku nie zaliczenia przeszkody lub złamania regulaminu biegu. Zawodnicy startowali w 7 falach. Do pokonania mieli 27 różnych przeszkód, które wymagały od nich sprawności, równowagi, sprytu, siły, skoczności itd. Były m.in. „dywan z opon”, „baloty”, „równoważnia”, „kontener z wodą”, „Most Tybetański”, „zasieki”, „holowanie”, „czołganie pod siatką”, „parkour”, „wilcze doły”, „błotna trumna”. Na pewno żaden z uczestników do mety nie dotarł suchy i czysty.

Pierwszym triumfatorem i rekordzistą trasy Świeckiego Szturmu został Marcin Skibski (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej), który uzyskał czas 36:04 min. Drugi na mecie był Patryk Hołtyn (TKKF Kolejarz Bydgoszcz) – 37:01 min., a trzeci Mateusz Ligmanowski (Gruczno Team) – 37:05 min. Z mastersów najlepszy okazał się Mariusz Ziółkowski z Sulnowa, który jednocześnie był trzeci w Elicie (seria Pro). Jego czas to 39:11 min. Natomiast rywalizację pań wygrała Dorota Skibska (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej), która uzyskała 30. czas dnia - 48:55 min. i jako jedna z dwóch kobiet zaliczyła wszystkie przeszkody samodzielnie i zgodnie z regulaminem. Natomiast z masterek najlepsza okazała się Ewa Sak (Team Run Nakło nad Notecią) – 51:54 min. Dodajmy, że w serii Pro bieg zgodnie z regulaminem ukończyło 20 mężczyzn i dwie kobiety.

PIERWSZE TRÓJKI:

Ogólna mężczyźni: 1. Marcin Skibski (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej) - 36:04 min., 2. Patryk Hołtyn (TKKF Kolejarz Bydgoszcz) – 37:01 min., 3. Mateusz Ligmanowski (Gruczno Team) – 37:05 min.

Ogólna kobiety: 1. Dorota Skibska (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej) - 48:55 min., 2. Marta Szwaba (Team307 Gdańsk) – 50:20 min., 3. Ewa Sak (Team Run Nakło nad Notecią) – 51:54 min.

Elita mężczyźni: 1. Marcin Skibski (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej) - 36:04 min., 2. Patryk Hołtyn (TKKF Kolejarz Bydgoszcz) – 37:01 min., 3. Mariusz Ziółkowski (SPLog) – 39:11 min.

Elita kobiety: 1. Dorota Skibska (Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Ziemi Świeckiej) - 48:55 min., 2. Maja Jaruszewska (Chełmno) – 71:03 min.

Master mężczyźni: 1. Mariusz Ziółkowski (SPLog) – 39:11 min., 2. Dariusz Igliński (Świecie) – 39:56 min., 3. Witold Stankiewicz (Wolf Team Łęczyce) – 42:07 min.

Masters kobiety: 1. Ewa Sak (Team Run Nakło nad Notecią) – 51:54 min., 2. Ania Łęgowska (GKW Masters Kwidzyn) – 54:53 min., 3. Agnieszka Ciesielska (Team Run Nakło nad Notecią) – 60:30 min.

Swój bieg miały też dzieci. Młodsze (6-8 lat) miały do pokonania dystans ok. 500 m (10 przeszkód), zaś starsze (9-12 lat) ok. kilometra (15 przeszkód). Tutaj każdy był zwycięzcą. Głównym organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu.

 

Komentarze

Wysłane przez Bartek (niezweryfikowany) w

Coś mi się wydaje że więcej niżeli 20 mężczyzn ukonczyło PRO i chyba więcej niżeli 2 Kobiety. Zwryfikujcie te liczby albo wymieńcie nazwiska tych co ukończyli. To czyli kobieta która wbiegła za mną z żółtą opaskami i miała czas 1:00:30 była tą drugą Kobietą poza Panią Dorotą.
I oprócz mnie ukonczyło tylko 19 mężczyzn jeszcze.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

O autorze

Obrazek użytkownika Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski
Dziennikarz sportowy - pisaniem o sporcie lokalnym zajmuję się od kwietnia 2004 roku. Przez 12 i pół roku związany byłem z Gazetą Pomorską. Od listopada 2016 roku do końca grudnia 2022 roku byłem dziennikarzem tygodnika "Nowe Świecie". W międzyczasie współpracowałem z portalem Świecie24, MUKS "Joker" Świecie i Vistula-Park Sp. z o.o. W 2010 roku powołałem do życia "Sportowe Świecie" (portal i fanpage na Facebooku).